Показання


Показання


Розташування верхньої та нижньої щелепи при їхньому повному змиканні визначає таке поняття як прикус (оклюзія). Різноманітні аномальні зміщення верхньої та нижньої щелепи призводять до патологічних змін щелепо-лицевого відділу та до порушення функціональності зубного ряду.

Існує багато причин для появи таких порушень, серед яких неправильний розвиток зубів, травми, викривлення хребта та генетична спадковість людини.

Чим небезпечний неправильний прикус?При такій аномалії порушується жувальна функція та процес дихання. У результаті зміщення центру тяжіння голови може з’явитися дискомфорт у шийному відділі хребта та головні болі. Аномальне положення зубів призводить до розвитку карієсу, пульпіту та пародонтиту.

Для різних патологій оклюзії існують свої методи лікування, тому важливо правильно визначити тип зміни зубочелюстної системи. Сучасна ортодонтія виділяє наступні види неправильного прикусу:

Проміжки між зубами

Проміжки між зубами називають трема, якщо спостерігається відстань між більшістю зубів в зубному ряду, та діастеми, якщо проміжок присутній між двома передніми зубами.

Дистальний прикус

При дистальному прикусі нижня щелепа має заднє положення по відношенню до верхньої щелепи.

Відкритий прикус

Значна частина передніх або бокових зубів не контактують один з одним.

Перехресний прикус

При нормальному прикусі верхня щелепа ширше і перекриває нижню в передньому і бічному відділах. При перехресному прикусі навпаки - нижня перекриває верхню.

Прямий прикус

Верхні різці змикаються з нижнім ріжучими краями край в край. Як і всі аномалії прикусу, прямий прикус може також супроводжуватися скупченістю.

Мезіальний прикус

При даному виді прикусу характерно стояли перед положення нижньої щелепи по відношенню до верхньої.

Питання / Відповіді


Багатьох пацієнтів стоматологічних клінік цікавить питання, що таке прямий прикус, і чим він відрізняється від інших видів аномалії зубного ряду. Такий прикус характеризується щільним змиканням ріжучих країв нижніх та верхніх різців, що викликає неприємні відчуття у ротовій порожнині та призводить до підвищеного зтирання емалі.

Така патологія може викликати проблеми з носоглоткою, мовою та пережовуванням їжі. Цей вид безконтактного (відкритого) положення передніх та бокових зубів потребує комплексної діагностики, виявлення причин його появи та визначення ефективного курсу терапії.

При цьому типі патології характерно заднє положення верхньої щелепи по відношенню до нижнього зубного ряду. Як змінити мезіальний прикус вам розкаже ортодонт, запропонувавши варіант лікування на першій консультації у нашому стоматологічному центрі.

Дистальний прикус характеризується заднім положенням нижнього зубного ряду по відношенню до верхньої щелепи. Для лікування цієї патології, як і для терапії інших аномалій прикусу, використовуються елайнери для виправлення прикусу.

При перехресному прикусі нижня щелепа трохи ширше за верхню та трохи її перекриває. При нормальній оклюзії все відбувається навпаки. Такий прикус призводить до розвитку асиметрії обличчя та дефектів мовлення. Як і інші проблеми з прикусом, ця аномалія потребує консультації ортодонта для визначення тривалості лікування.

Сучасна технологія Invisalign® від компанії “Align Technology” дозволяє безболісно змінювати положення зубів у дорослих та підлітків. Тривалість лікування залежить від віку та складності патології. Перевагою використання Інвізілайн для терапії зубочелюстних аномалій є широкий спектр її застосування, а також:
  • комфортне використання без впливу на ясна та зубну емаль;
  • еластичність, прозорість та гіпоалергенність оригінальних кап;
  • надійність фіксації та простота у догляді;
  • самостійне зняття еланерів.
Наші ортодонти розкажуть, як виправити прикус за допомогою ефективної системи Invisalign®. Крім зазначених вище порушень прикусу, елайнери допомагають усунути проміжки між зубами. Завдяки сучасному запатентованому обладнанню, наші ортодонти, ще до початку лікування зможуть показати, як буде виглядати ваша посмішка після закінчення лікування. Спеціальний сканер iTero створює 3D модель фінального результату терапії зубного ряду. Використовуючи інноваційну технологію Invisalign®, наші спеціалісти зможуть забезпечити прогнозований результат лікування патології прикусу у дорослих та підлітків. Наш персональний підхід до проблеми кожного пацієнта – запорука вашого успішного та комфортного лікування.

Почати Лікування

МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

2022 iOrtho. All Rights Reserved.
Залишилися питання?

Напишіть свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо.

Отримуйте знижку -50% на консультацію ортодонта та 3D-сканування усмішки