Брекет-системи


Всі види брекетів в стоматологічному центрі iOrtho
c 9 по 21 лютого -50% на консультацію ортодонта

Отримати консультацію


Брекети – спеціальні конструкції для виправлення неправильного прикусу і нерівностей зубного ряду. Являють собою незнімні конструкції, які кріпляться до поверхні зубів зсередини або ззовні за допомогою спеціального клею. Їх ставлять і дорослим, і дітям. Носіння не доставляє особливого дискомфорту, хоча все індивідуально. Якщо ви живете в Києві і хочете привести зубний ряд в порядок – собі чи дитині – записуйтеся на установку брекетів в стоматологічну клініку iOrtho.

Чим небезпечний неправильний прикус?


Як спосіб коригування зубного ряду брекети з’явилися дуже давно. Спочатку це були страшні зовні і вкрай громіздкі конструкції.

Сучасні брекети лише віддалено нагадують страшні апарати кінця XIX-початку XX століття. Тепер це витончені конструкції, які за бажанням клієнта можуть бути виконані з дорогоцінних металів або штучно вирощених сапфірів.

На думку більшості пацієнтів, які звернулися за корекцією зубного ряду, неправильний прикус або стирчать в різні боки зуби – всього лише естетична проблема, яка ніяк не впливає на здоров’я. Однак дослідження, проведені лікарями-стоматологами, давно підтвердили, що це не зовсім так.

Про порушення кажуть, якщо:

 • щелепи недорозвинені або надмірно розвинені;
 • зубні ряди зміщені один щодо одного.

У дитячому віці невірний прикус загрожує неправильним формуванням лиця.

Це може бути висунута вперед нижня щелепа (прогнатіческій прикус), що робить дитину схожим на неандертальця, або, навпаки, скошена всередину (мезіальний прикус). У другому варіанті особа набуває безвольний вид. Крім цього, невірний прикус заважає правильному пережовування їжі, скронево-щелепної суглоб отримує надмірне навантаження, коронки постійних зубів, які поки знаходяться в яснах, травмуються.

Неправильний прикус у дорослому віці нерідко призводить до самих різних проблем зі здоров’ям:

 • затиск шийних м’язів;
 • неприємні відчуття в скронях;
 • головні болі;
 • хвороби органів шлунково-кишкового тракту через зниження жувальної активності;
 • резорбція кісток ясна, що призводить згодом до розхитування зубів;
 • пародонтит;
 • стоматити;
 • ускладнення ЛОР-патологій;
 • рецесія ясен.

Також неправильний прикус призводить до серйозних проблем з скронево-щелепних суглобом, і якось змінити ситуацію дуже важко.

Коригувати прикус потрібно якомога раніше. Важливий момент – у дітей кісткова тканина тільки формується. У них добитися потрібного ефекту і правильного прикусу можна досить швидко. Ще один плюс раннього звернення до стоматолога – постійні зуби виростуть міцними і здоровими, в дорослому віці людині не доведеться соромитися своєї посмішки, що не сформуються нездорові комплекси з приводу своєї зовнішності.

Установка брекетів – це рішення проблеми. Зовсім не обов’язково ставити перед собою мету мати голлівудську посмішку. Але привести рот в порядок – одна з важливих завдань сучасної людини.

Види брекет-систем

Брекет-системи відрізняються між собою за способом установки, фіксації і типу матеріалу, з якого вони зроблені.

За способом установки конструкції бувають:

 1. Вестибулярні – закріплюються на лицьовій стороні зубів. Підходять тим, хто не прагне приховати брекети від оточуючих. 

У нашій клініці ви можете встановити будь-який з різновидів вестибулярних систем: самолігуючі металеві брекети  и керамічні брекети ;

 1. лінгвальні – встановлюються на тильній стороні, їх не видно під час розмови або посмішки. Потрібно досвід і уважність ортодонта, щоб правильно встановити такий брекет, щоб пацієнтові не доставити дискомфорту і він міг доглядати за ним.

Ми готові запропонувати самолігуючі керамічні брекети, які прекрасно стикаються з вашими зубами і виконують основну функцію.

За способом фіксації існують брекети:

 1. Лигатурные – одні з найбільш ранніх брекет-систем, які застосовуються не перший рік, тому вважаються класикою. Вони встановлюються на лицьову поверхню зубів за допомогою лігатур, тобто еластичних дротяних елементів. Потрібно ретельний догляд.
 1. Безлігатурні – установка системи здійснюється на лицьовій стороні за допомогою замків. Більш комфортна установка для носіння, потрібно відвідування фахівця не частіше ніж один раз на 3-4 місяці.

У нашій клініці доступні безлігатурні сапфірові брекети Damon Clear.

За типом матеріалу:

 1. Металеві. Один із недорогих варіантів, який за функціями не відрізняється від інших, але такий брекет добре помітний.
 2. Керамічні. Підбирається така конструкція під колір зубів і відрізняється меншою міцністю і більш тривалим носінням в порівнянні з металевими.
 3. Сапфірові Виготовляються з медичних кристалів, гіпеоаллергенние. Час носіння досить довгий і залежить від індивідуальних показань лікаря.
 4. Комбіновані. Тут можуть застосовуватися всі перераховані вище матеріали для отримання кращого ефекту і при цьому збереження естетики.

Показання до установки


Крім виправлення нерівностей зубного ряду і неправильного прикусу, процедуру рекомендують при:

 • непропорційний розвиток щелеп;
 • надмірно щільному розташуванні зубів;
 • дістопіі (випинання або розворот навколо своєї осі одного зуба);
 • занадто розрідженому розташуванні зубів.

Брекет-системи встановлюють в будь-якому віці. У дорослих процес відновлення протікає набагато довше, тому що кісткова тканина і зв’язковий апарат давно сформувалися.

Види брекетів


Корекційні апарати діляться на кілька груп:

За типом фіксації

Зовні зубного ряду (вестибулярні) або зсередини (лінгвальні).

За матеріалом

Металеві, в тому числі з дорогоцінних металів, пластмасові, керамічні, сапфірові, комбіновані.

За типом конструкції

Лігатурні і безлігатурні (самолігуючі - дуга вільно рухається всередині замків).

Етапи виправлення прикусу за допомогою брекетів


Спілкування лікаря з пацієнтом починається з вибору системи, потім слід ретельне обстеження у стоматолога-терапевта та пародонтолога, проходження ряду обстежень (ортопантомограмма, створення зліпків зубів, фотографування особи і зубів, дослідження в артикуляторі).

Установка будь-якого виду конструкцій можлива тільки в разі, якщо ротова порожнина повністю здорова. Якщо є відхилення від норми – наприклад, карієс або проблеми з яснами, спочатку вирішують їх, і тільки після повного одужання починають займатися естетичної стороною питання.

Для виконання процедури пацієнт повинен прибути в стоматологічний кабінет, добре поївши – це зменшить слиновиділення і полегшить роботу лікаря.

Фіксація брекет-систем включає ряд етапів:
 • Спочатку готують зуби – промивають, просушують, протруюють, потім знову повторюють перші 2 пункти.
 • Наносять праймер, адгезив, приступають до почергової фіксації брекетів.
 • Видаляють надлишки клею – робиться це обов’язково і дуже ретельно. Матеріал має властивість забарвлюватися, що сильно псує зовнішній вигляд зубів.
 • Виконують світлову полімеризацію.
После установки брекетів потрібно регулярне відвідування лікаря – приблизно кожні 2-3 місяці. Перші результати помітні через 50-60 днів. Знімають брекети не відразу. Спочатку з внутрішньої сторони зубів встановлюють ретейнер – тонку зволікання. Через кілька днів після цього приступають до видалення. Надалі ретейнери замінюють схемної ретенционной пластиною, яку показано надягати на ніч.
Тривалість лікування індивідуальна. Зуби не можуть змінювати своє положення швидше ніж на міліметр в місяць. В середньому брекети носять не менше року. Це в разі, якщо людина звернулася незабаром після виявлення проблеми прикусу або нерівності зубного ряду. Але зазвичай до лікаря приходять в занедбаному стані. Це означає, що ходити з такими конструкціями доведеться мінімум півтора, а то й два роки. Терміни носіння брекет-систем залежать від професіоналізму лікаря і клінічної картини.

Вартість установки брекетів


Ціна залежить від безлічі факторів – тяжкості стану пацієнта, його віку (дорослим доводиться набагато довше носити брекети, ніж дітям), типу встановлюються брекетів і матеріалу, з якого вони виготовлені.

Приблизну вартість установки дивіться в таблиці нижче.

Найменування послуги
Вартість

Металеві брекети

12000 грн.

Самолігуючі металеві брекети (на одну щелепу)

16500 грн.

Самолігуючі комбіновані брекет-системи (металеві + кераміка)

22500 грн.

Керамічні брекети (на одну щелепу)

22000 грн.

Сапфірові і керамічні брекети (на одну щелепу)

24000 грн.

Основні протипоказання


Брекети заборонено встановлювати при важких психічних патологій, системних хворобах гематологічної, ендокринної або імунної систем, захворюваннях сполучної або кісткової тканини, пародонтиті, важкому бруксизмі, хронічних інфекціях, наприклад, туберкульозі.

Також варто пам’ятати про ускладнення після такого ортодонтичного лікування:

 • недосягнення мети, яка переслідувалася, зокрема втрата анкоража (зміна форми обличчя, негарна посмішка, незадовільний прикус);
 • погіршення пропорцій особи;
 • карієс, втрата зубами кальцію та інших мінералів (демінералізація);
 • погіршення стану пародонту, що виливається в появу нових або збільшення існуючих зубоясенних кишень, рецесію ясен, резорбцію коренів (втрата дентину) або міжзубних кісткових перегородок;
 • рецидив ортодонтичного лікування, що часто відбувається, якщо лікар не виявив справжню причину порушення рівності зубного ряду.

Лікарі стоматологічної клініки iOrtho, яка знаходиться в Києві, встановлять будь-які брекети – від найпростіших до елітних. Для запису на прийом скористайтеся формою на сайті. Додаткову інформацію можна отримати по телефону.

МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
КОНТАКТИ
2022 iOrtho. All Rights Reserved.